Gepubliceerd op 17 sep. 10.40 uur
Op 20 september 2025 is het weer World Cleanup Day! Het doel van deze dag is wereldwijd zo veel mogelijk mensen op de been krijgen om zwerfvuil in hun buurt op te ruimen. De gemeente Lanaken en enkele lokale verenigingen plannen dan in de Maasvallei een grote schoonmaakbeurt.
Dit voorjaar staken al een 50-tal vrijwilligers hun handen uit de mouwen. Toen hebben ze op de oevers van de Maas (Herbricht en Hochter Bampd) maar liefst 3.060 kg afval opgeruimd.
Door de langdurige zomerdroogte is het waterpeil van de Maas sterk gedaald, waardoor nu het afval op de drooggevallen oevers zichtbaar is. Op de World Cleanup Day zal dit afval opgeruimd worden.
We starten zaterdag om 9 uur in Herbricht. Omstreeks 12 uur wordt de opruimactie met een drankje afgesloten. De gemeente voorziet vuilniszakken, handschoenen en grijpers.
Wil je graag meehelpen? Stuur dan een mail naar milieu@lanaken.be.

