De Schrijfwijzen was een ware taaltriatlon in drie rondes: een dictee in de traditionele vorm, een keuzeronde met multiple choice, waarbij de spelers letters konden verzamelen om Scrabblegewijs een lang woord in elkaar te puzzelen, en ten slotte een zenuwslopende spellingbee. Nieuw dit jaar was een vierde optionele ronde waarin deelnemers zelf de laatste zin van de dicteetekst verzonnen en met de meest creatieve vondst een extra prijs konden winnen.
In Lanaken mocht Anneke Salden, die al wel eens eerder taalwedstrijden won, als winnaar naar huis. Een verdiende tweede plaats ging naar Cecile Dubois en Marie-Josée Maesen werd derde. De prijs van de origineelste taalvondst ging naar Lore Houben.
Naast een boekenwaardebon ontving Anneke Salden een ticket voor de nationale finale op 25 oktober in Antwerpen.
In die finale van De Schrijfwijzen namen 68 taalfanaten het tegen elkaar op. Hoewel Anneke een verdienstelijke poging deed, was het Rein Leentfaar die aan de haal ging met de titel ‘De Schrijfwijze 2025’. Hij ontving een geldprijs van 800 euro en een prijzenpakket ter waarde van 500 euro.
Lees hier het artikel van Het Belang van Limburg over De Schrijfwijze in de bib van Lanaken
