Zaterdag 30 mei 2026
Gids op zondag op de Neanderthalersite
Stap terug in de tijd tijdens Gids op Zondag en ontdek het fascinerende leven van de Neanderthalers! Op deze speciale dag nodigen we iedereen uit voor een gratis rondleiding onder begeleiding van een ervaren gids.
Leer hoe onze prehistorische voorouders leefden, jagden en overleefden in de regio. Onze gidsen brengen de geschiedenis tot leven met boeiende verhalen, verrassende feiten en inzichten die je bezoek onvergetelijk maken. Of je nu voor de eerste keer komt of al eerder de Neanderthalersite bezocht hebt, er valt altijd iets nieuws te ontdekken.
Deelname is gratis! Inschrijven is niet verplicht, maar wel gewenst. Kom langs en laat je verrassen door het leven van de Neanderthalers!
- Zaterdag 30 mei 2026
- 14 tot 16 uur
- Neanderthalerweg 1, 3620 Veldwezelt (Lanaken)
- Inschrijven: www.visitlanaken.be/gidsopzondag
Zondag 31 mei 2026
Boekvoorstelling derde boek van Tony Waegeman
Tijdens de Archeologiedagen nodigt de gemeente Lanaken je van harte uit voor een boeiende boekvoorstelling rond het rijke verleden van de rijksheerlijkheid Pietersheim. Centraal staat het nieuwe boek van archeoloog Tony Waegeman: “Gekleed naar rang en stand, genietend van een verfijnde tafel”. Dit derde en afsluitende deel in de reeks biedt een unieke blik op het leven van de adel in en rond het kasteel van Pietersheim.
Hoe kleedde een rijksheer zich? Wat stond er op tafel? En hoe werden rijkdom en status zichtbaar gemaakt in het dagelijkse leven? Aan de hand van archiefonderzoek en archeologische inzichten neemt de auteur je mee naar de wereld van luxueuze stoffen, verfijnde gastronomie en het hofleven van de 16de tot de 18de eeuw.
- Zondag 31 mei 2026
- van 10 tot 12 uur
- Waterstraat 52, 3620 Lanaken
- Aanwezigheid bevestigen: erfgoed@lanaken.be
Rondleiding Waterburcht Pietersheim - Derde boek van Pietersheim
Snuif het historische verleden op van de middeleeuwse Waterburcht Pietersheim en laat je meevoeren naar de tijd van ridders en jonkvrouwen. Via de indrukwekkende zwevende loopbrug stap je letterlijk het verleden binnen en ontdek je één van de mooiste erfgoedplekken van Lanaken, omgeven door het groene landschap van het domein.
Tijdens deze bijzondere rondleiding neemt een ervaren gids je mee doorheen de rijke geschiedenis van de burcht. Je ontdekt hoe hier eeuwen geleden werd geleefd, gewerkt en verdedigd, en welke verhalen schuilgaan achter de ruïnes.
Extra troef tijdens de Archeologiedagen: Op een uniek moment tijdens de rondleiding komt auteur en archeoloog Tony Waegeman zelf aan het woord. Hij geeft ter plaatse meer toelichting bij zijn recentste boek “Gekleed naar rang en stand, genietend van een verfijnde tafel”.
- Zondag 31 mei 2026
- van 14 tot 15 uur en van 15 tot 16 uur
- Waterstraat 52, 3620 Lanaken

